M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA i Wola Park we wspólnej akcji w duchu less waste

Joanna Niewiadomska | 6 lutego 2020, 06:00

W ramach projektu "Na dłużej" popularyzują sposoby naprawiania używanych przedmiotów.

IKEA i Wola Park łączą siły, aby popularyzować życie w duchu less waste - wspólnie zapraszają na wystawę "Na dłużej” oraz cykl warsztatów "MaMY zielone pojęcie”.

Inspiracją do akcji było m.in. badanie IKEA "Climate Action Research 2019”, w którym 21% ankietowanych deklaruje, że zanim kupią nowy produkt, starają się naprawić dotychczasowy.

– W IKEA zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy wiedzą, jak prawidłowo zadbać o różne przedmioty i potrzebują jasnych wskazówek. Wspólnie z Wola Parkiem postanowiliśmy pomóc klientom i podzielić się z nimi naszymi sprawdzonymi sposobami – mówi Agata Czachórska, kierowniczka projektu Circular IKEA w IKEA Retail w Polsce.

Do 29 lutego br. w Wola Parku obejrzeć można siedem obrazów autorstwa Eweliny Sośniak,  przedstawiających wybrane sposoby dbania o meble i akcesoria domowe. Wernisaż wystawy odbył się na przełomie listopada i grudnia 2019 r. w Kuchni Spotkań IKEA. Obrazy, przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu Zero Waste, będą przedmiotem aukcji charytatywnej, która rusza 6 lutego na platformie Charytatywni Allegro. Zebrane środki Stowarzyszenie przeznaczy na organizację "kawiarenek naprawczych", z których pierwsza odbyć się ma 7 marca w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie.

Warsztaty "MaMY zielone pojęcie”, organizowane na terenie galerii Wola Park już w ubiegłym roku, tym razem poświęcone będą idei less waste. Pierwsze w sobotę 8 lutego, a do grona partnerów tegorocznej edycji spotkań dołączyła IKEA.

Czytaj więcej na temat: , , , ,