M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mapy Google mają 15 lat

Paweł Piasecki | 7 lutego 2020, 06:00

Z okazji jubileuszu aplikacja została odświeżona i zyskała nową ikonę.

Nowa ikona ma odzwierciedlać ewolucję, jaką przeszło Google podczas 15 lat funkcjonowania aplikacji. Opiera się na kluczowym dla Map elemencie, obecnym od samego początku i oznaczającym daną lokalizację - pinezce. 

Usługa Mapy Google została uruchomiona 15 lat temu, dokładnie 8 lutego 2005 roku. W Polsce pełna wersja Map udostępniona została w maju 2008 r., natomiast Street View dotarło do naszego kraju w 2012 r. - jako pierwsze udostępnione zostały zdjęcia ulicy Piotrkowskiej w Łodzi.

Zaktualizowana aplikacja Map Google na Androida i iOS opiera się na pięciu łatwo dostępnych kartach: Odkrywaj, Dojazd, Zapisane, Opublikuj i Najnowsze. W nadchodzących miesiącach Google planuje rozszerzanie wprowadzonej w ubiegłym roku funkcji  Live View wykorzystującej rzeczywistość rozszerzoną i testowanie nowych możliwości, począwszy od wyszukiwania miejsca. Użytkownicy będą mogli szybciej dowiedzieć się, jak daleko się ono znajduje i w jakim kierunku powinni się udać. Nowe funkcje dostępne w Mapach pozwolą też użytkownikom uzyskać więcej informacji podczas poruszania się transportem publicznym (dane będą pochodzić od pasażerów dzielących się swoją wiedzą w aplikacji).

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , ,