M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agencja mediowa PZU i Orlenu zaczyna działać

Maciej Burlikowski | 10 lutego 2020, 06:00

Zastąpi dotychczasowe domy mediowe. Także dla innych klientów.

Największa w kraju grupa ubezpieczeniowa PZU i największy koncern naftowy PKN Orlen zdecydowały, że ich dotychczasowe domy mediowe zastąpi ich własna agencja - Sigma Bis. Już działa i zrealizowała już nawet pierwsze zlecenie dla klienta zewnętrznego - kampanię informacyjno-edukacyjną "Historie polskiego złota" dla Narodowego Banku Polskiego. Agencja jest w trakcie przygotowywania kolejnych projektów dla innych partnerów.

Kierują nią doświadczeni menedżerowie: Anna Milewska jest ekspertem w zakresie planowania i zakupu mediów, a także strategii, negocjacji i zarządzania, Artur Muszkiet jest odpowiedzialny za obszar digital, technologię i content marketing, natomiast Tomasz Jakubiak za badania rynkowe.

Do zadań agencji należą m.in. planowanie strategii mediowych, zakup czasu i przestrzeni reklamowej w Polsce i za granicą oraz analiza skuteczności działań promocyjnych.

- Środki, które dotąd zasilały budżety domów mediowych, teraz pozostaną w Grupie Orlen i PZU. Osiągnęliśmy już pełną zdolność operacyjną. Działamy na zasadach komercyjnych, co oznacza, że jesteśmy otwarci na współpracę także z firmami z rynku – mówi Anna Milewska, dyrektor nadzorujący Sigmy Bis.

Adam Burak, członek zarządu PKN Orlen ds. komunikacji i marketingu, twierdzi, że posiadanie własnej agencji mediowej wpisuje się w światowe trendy. Powołuje się na szacunki ANA (Association of National Advertisers), z których wynika, że obecnie 78% marek tworzy własne wewnętrzne struktury do obsługi mediowej, podczas gdy jeszcze w 2013 r. odsetek ten wynosił 58%. Przykładem firmy podążającej za trendami jest Bayer, mocno stawiający od ubiegłego roku na budowanie kompetencji zakupu mediów we własnym zakresie, tak by od 2020 r. kupować je już samodzielnie. Podobnie działają inni światowi giganci, np. amerykańska platforma Cars.com czy Electrolux.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,