M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PGE z Volkswagenem w ciągu dwóch lat zbudują 300 punktów ładowania aut elektrycznych

Maciej Burlikowski | 18 lutego 2020, 06:00

Przy salonach sprzedaży marek należących do Volkswagen Group Polska.

Największy w kraju koncern elektroenergetyczny PGE (a ściślej jego spółka PGE Nowa Energia) zawarł z Volkswagen Group Polska, importerem i dystrybutorem samochodów niemieckiego koncernu (marki: Skoda, Volkswagen, Seat, Audi), największym sprzedawcą samochodów w Polsce, który ma ok. 1/4 naszego rynku, umowę, zgodnie z którą w ciągu dwóch lat wybudują sieć do 300 ogólnodostępnych nowych punktów ładowania aut elektrycznych. Znajdą się one przy salonach sprzedaży samochodów marek należących do Volkswagen Group Polska.

– Jesteśmy przekonani, że przyszłość należy do samochodów elektrycznych. Nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że samochody elektryczne są po prostu lepsze. Już dziś w ofercie w Polsce mamy auta elektryczne w niemal wszystkich segmentach rynku. W tym roku ich gama zostanie podwojona. Wraz z rosnącą liczbą samochodów elektrycznych na drogach, w parze musi iść dynamiczny rozwój infrastruktury – powiedział Wolf Stefan Specht, prezes Volkswagen Group Polska.

Według danych Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) na koniec stycznia br. w Polsce działało 1049 stacji ładowania pojazdów elektrycznych (w sumie 1893 punkty ładowania). PGE Nowa Energia ma obecnie 66 punktów ładowania.

Na koniec stycznia br. w kraju było zarejestrowanych 9,1 tys. samochodów osobowych z napędem elektrycznym, w tym 5,4 tys. w pełni elektrycznych i 3,7 tys. o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym).

PGE Nowa Energia podkreśla, że wszystkie te stacje ładowania będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,