M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

HiBrands nagrodzone na IDA Design Awards

Katarzyna Kacprzak | 19 lutego 2020, 06:00

Projekt Bee Fee oraz identyfikacja wizualna dla Krakowa docenione przez jury.

Zespół Hi!Brands otrzymał srebrną nagrodę w kategorii product design za projekt Bee Fee i wyróżnienie za identyfikację wizualną Krakowa w tegorocznej edycji The International Design Awards.

Nagrodzony srebrem projekt Bee Fee to w 100% ekologiczny miód. Opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: szklanego słoja i doniczki z cienkiego betonu. Wystarczy posadzić w doniczkach kwiaty i ustawiać je na balkonach. W ten sposób projektanci chcą pomóc pszczołom – poprzez rozszerzenie ich ekosystemu w miastach.
 
System identyfikacji wizualnej stworzony dla Krakowa i wykorzystywany obecnie w komunikacji miasta został wyróżniony w IDA Design Awards. Projekt został wcześniej doceniony w międzynarodowych konkursach Red Dot Award 2017, Transform Awards 2018. Otrzymał również statuetkę Kreatura 2017.
 
IDA to międzynarodowy konkurs multidyscyplinarny, odbywający się w Los Angeles cyklicznie od 2007 r. Każdego roku nagradzane są projekty twórców zajmujących się architekturą, projektowaniem wnętrz, wzornictwem przemysłowym, modą oraz projektowaniem graficznym.

Czytaj więcej na temat: , , , ,