M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Co piąty użytkownik telewizji kablowej lub satelitarnej rozważa rezygnację z nich na rzecz serwisów wideo OTT

Maciej Burlikowski | 20 lutego 2020, 06:00

40% abonentów kablówek i platform satelitarnych nie planuje zmian.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) blisko co piąty (19,4%) użytkownik płatnej telewizji kablowej lub satelitarnej w naszym kraju rozważa rezygnację z tradycyjnej telewizji na rzecz serwisów wideo OTT, takich jak Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video itp. Natomiast 40% badanych odpowiedziało, że ma wyłącznie telewizję kablową lub satelitarną i nie planuje w tym zakresie zmian.

Co trzeci odpowiadający zadeklarował, że średnia miesięczna wysokość rachunku za telewizję kablową/satelitarną wynosi mniej niż 50 zł. 27,4% badanych za telewizję płaci średnio od 50 do 59 zł, z kolei 29,9% więcej niż 60 zł.

Tylko 15% korzystających z płatnej TV twierdzi, że zdecydowałoby się na dodatkową subskrypcję wideo.

Najwięcej (42,3%) byłoby skłonnych zapłacić za nią do 29 zł/mies. Na opłatę w wysokości od 30 do 39 zł zdecydowałoby się 24,3% badanych, a powyżej 40 zł  26,6% (6,8% odpowiedziało, że nie wie).

Badanie zostało przeprowadzone w listopadzie ub.r. na próbie 1,6 tys. osób metodą CAPI (indywidualne wywiady wspomagane komputerowo) przez firmy badawcze Danae i Realizacja.

Czytaj więcej na temat: , , , ,