M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

100 mln zł za Zakłady Mięsne Henryk Kania

Joanna Niewiadomska | 21 lutego 2020, 06:00

Taką sumę za wykup majątku upadłej spółki zaoferował Cedrob, a jej zarządca niezwłocznie złożył do sądu wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży.

Cedrob złożył ofertę nabycia składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa Zakładów Mięsnych Henryk Kania w restrukturyzacji za 100 mln zł netto (powiększone o wartość należnego podatku od towarów i usług, o ile taki będzie należny według obowiązujących przepisów). Dzień później zarządca ZM Henryk Kania wystąpił do sądu z wnioskiem o sprzedaż majątku spółki Cedrobowi.

Cedrob od ub.r. dzierżawił majątek ZM Henryk Kania, a z propozycją wykupu wystąpił natychmiast po tym, jak Santander i Alior Bank wypowiedziały ZM Henryk Kania umowy leasingowe, żądając zwrotu wyleasingowanych maszyn i urządzeń.  

W grudniu 2019 r. zarządca ZM Henryk Kania poinformowany został przez sąd rejonowy o wydaniu postanowienia o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego. Złożył wtedy w sądzie uproszczony wniosek o ogłoszenie upadłości spółki. W ostatnim opublikowanym raporcie finansowym za trzy kwartały 2019 r. ZM Henryk Kania raportowały obroty na poziomie 392 mln zł, czyli o 54% niższe niż rok wcześniej i stratę netto w wysokości prawie 886 mln zł.

 

 

Czytaj więcej na temat: , , ,