M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

George Clooney "zasmucony" zarzutami wobec Nespresso

( red. ) | 27 lutego 2020, 06:00

Śledztwo dziennikarskie przeprowadzone przez brytyjską stację telewizyjną Channel 4 sugeruje, że Nespresso korzysta z pracy dzieci na plantacjach w Gwatemali.

Aktor George Clooney jest twarzą marki Nespresso od 2006 r. Zasiada także w radzie firmy pilnującej, by Nespresso pozyskiwało kawę wyłącznie z plantacji prowadzonych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zarówno nagrodzony Oscarem aktor, jak i jego żona Amal znani są jako społeczni i polityczni aktywiści.

Zdaniem Clooneya fakty ujawnione przez dziennikarzy programu Channel 4 "Dispatches" wskazują, że Nespresso ma "jeszcze wciąż sporo do zrobienia" i dodał, że "ta praca będzie wykonana". Marka, która przywiązuje wielką wagę do etycznego prowadzenia biznesu, zapowiedziała, że wstrzyma zakupy ziaren w pewnych częściach Gwatemali - kraju będącego 10. największym producentem kawy na świecie. Firma uważa wykorzystywanie pracy dzieci za "niedopuszczalne" i zapowiedziała dochodzenie w celu ustalenia, jakie dokładnie plantacje zostały przedstawione w materiale Channel 4.

Program "Starbucks & Nespresso: The Truth About Your Coffee" zostanie wyemitowany w Channel 4 w poniedziałek 2 marca.

(The Independent)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,