M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Play niedługo będzie oferował także usługi stacjonarne

Maciej Burlikowski | 28 lutego 2020, 06:00

Stacjonarny internet z ofertą telewizji i wideo OTT.

P4, operator sieci komórkowej Play, szykuje się do wejścia na rynek usług stacjonarnych. Dzięki umowie z Vectrą, największym obecnie operatorem sieci kablowej, zaoferuje stacjonarny (światłowodowy) dostęp do internetu w połączeniu z rozrywką telewizyjną. Nie będzie to jednak tradycyjna telewizja kablowa (taka, jaką świadczy np. Vectra) lecz usługa telewizji i wideo na żądanie (VoD) w modelu OTT, czyli takim, jakim operator już świadczy - Play Now TV Box. 

Ponieważ operator sukcesywnie wzbogaca ofertę telewizyjną i wideo m.in. o kolejne kanały telewizyjne, to, jak przekonuje Jean Marc Harion, prezes P4, nie będzie to oferta gorsza niż standardowych kablówek. Play zamierza uruchomić komercyjnie sprzedaż usług stacjonarnych jeszcze przed wakacjami. Na razie trwają testy na wybranej grupie klientów.

Dzięki przejęciu Multimedia Polska Vectra stała się największym operatorem kablowym w kraju. Play twierdzi, że docelowy, potencjalny zasięg jego oferty stacjonarnej to 3,7 mln gospodarstw domowych. Prezes operatora nie chciał jednak deklarować, na ilu użytkowników tych usług firma liczy.

- Jeszcze nie pokazaliśmy komercyjnej oferty tych usług, więc zbyt wcześnie, by mówić o naszych ambicjach rynkowych - twierdzi Jean Marc Harion.

Wprowadzona w kwietniu ub.r. oferta telewizyjna Play Now TV Box w ciągu 8 miesięcy przyciągnęła 32 tys klientów. W tym roku Play wprowadzi nowy dekoder telewizyjny.

Czytaj więcej na temat: , , , ,