M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Demet Ikiler szefem GroupM w regionie EMEA

( red. ) | 2 marca 2020, 06:00

GroupM działa na 27 rynkach tego regionu. Zatrudnia 16 tys. pracowników i zarządza budżetem mediowym wartym 18 mld dol.

Demet Ikiler, country manager WPP i dyrektor generalny GroupM w Turcji, została dyrektorem generalnym GroupM w regionie EMEA. Zastępuje ona Dominica Graingera, który we września 2019 r. przeszedł na stanowisko dyrektora generalnego WPP Specialist Communications. Ikiler równolegle będzie nadal pełnić funkcję country managera WPP w Turcji.

W swojej nowej roli Ikiler podzieli swój czas między Stambuł i Londyn. Będzie kierować strategią i działaniami podmiotów GroupM, w tym Essence, M/Six, MediaCom, Mindshare, Wavemaker i Xaxis. Firma działa na 27 rynkach w regionie EMEA, zatrudnia 16 tys. pracowników i zarządza wydatkami na media o wartości 18 mld dol.

Ikiler rozpoczęła karierę reklamową w 1994 r. w Saatchi & Saatchi jako menedżer mediowy. Dwa lata później została zastępcą dyrektora zarządzającego w Zenith Media. W 2000 r. dołączyła do Mindshare jako dyrektor zarządzający a w 2011 r. została dyrektorem generalnym GroupM w Turcji. Dwa lata później dołączyła do kadry kierowniczej WPP w tym kraju.

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,