M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Chris Matthews odchodzi z MSNBC

( red. ) | 5 marca 2020, 06:00

Swoje odejście ogłosił niespodziewanie podczas programu "Hardball", który prowadził od ponad 20 lat.

74-letni prezenter wygłosił na antenie krótkie oświadczenie, w którym powiedział m.in., że będzie to ostatni prowadzony przez niego "Hardball". Zaskoczył tym zarówno widzów, jak i realizatorów programu, którzy musieli nagle znaleźć sposób na zapełnienie godzinnej luki. Po przerwie reklamowej w studiu pojawił się ściągnięty awaryjnie komentator polityczny Steve Kornacki.

Matthews został wcześniej oskarżony przez Laurę Bassett, piszącą dla magazynu "GQ", o to, że molestował ją, gdy była gościem programu MSNBC. Na parę dni przed publikacją tej rewelacji prezenter sam ściągnął na siebie kłopoty, porównując decydujące zwycięstwo senatora Berniego Sandersa podczas prawyborów w Nevadzie do podbicia Francji przez hitlerowskie Niemcy w 1940 r.

“Hardball” był w lutym br. piątym najwyżej ocenianym programem MSNBC, a 21. na liście najbardziej oglądanych programów informacyjnych telewizji kablowej w Stanach Zjednoczonych. Według Nielsena przeciętna widownia programu w ubiegłym miesiącu wynosiła 1,5 mln osób.

(AdAge.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,