M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Natura & Co na plusie

Joanna Niewiadomska | 10 marca 2020, 06:00

W IV kwartale rosły przychody we wszystkich trzech markach - Natura, The Body Shop i Aesop, a w styczniu grupa sfinalizowała przejęcie Avonu.

Grupa Natura & Co opublikowała wyniki za IV kwartał 2019 r. Przychód firmy wzrósł we wszystkich trzech markach – Natura, The Body Shop i Aesop, a skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 12,2%. Skonsolidowane przychody netto Natura & Co w IV kwartale wyniosły 4,7 mld reali brazylijskich (1,03 mld dol.), co oznacza ok. 7% wzrost względem tego samego okresu rok wcześniej. 

W maju ubiegłego roku Natura & Co ogłosiła przejęcie Avon Products. Transakcja została oficjalnie zamknięta 3 stycznia 2020 r., a grupa stała się w tym momencie czwartą największą na świecie grupą kosmetyczną i numerem 1 w branży sprzedaży bezpośredniej. 

– Rok 2019 był kolejnym rokiem rentownego wzrostu i transformacji w Natura & Co wraz ze znaczącymi postępami w tworzeniu wielokanałowej grupy kierującej się misją, obejmującej wiele marek. Nasze wyniki potwierdzają nasze możliwości służenia coraz większemu gronu klientów na różnych pułapach cenowych i w różnych kanałach dystrybucji – skomentował Roberto Marques, przewodniczący wykonawczy Natura & Co.

W 2018 r. grupa Natura & Co opublikowała przychody netto na poziomie 13,4 mld reali brazylijskich (ok. 2,9 mld dol.).

Czytaj więcej na temat: , , , ,