M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

KRS 0000 338 803 - buty Fundacji Rak'n'Roll i marki Sofix [wideo]

Katarzyna Kacprzak | 17 marca 2020, 06:00

Akcja przygotowana została we współpracy z agencjami Publicis Groupe Polska: Saatchi & Saatchi, Starcom, Performics, Publicis Consultants i Prodigious.

Wystartowała "jednoprocentowa" kampania Fundacji Rak’n’Roll – "Niosą Nas Wasze KAERESY”. Fundacja w kooperacji z marką – Sofix, stworzyła specjalny model butów.  

Akcja przygotowana została we współpracy z agencjami Publicis Groupe Polska: Saatchi & Saatchi, Starcom, Performics, Publicis Consultants i Prodigious.

- Rak’n’Roll od dekady pomaga swoim podopiecznym przejść przez raka. Przejść, przebiec, czasem przeskoczyć chorobę i potem tanecznym krokiem iść dalej przez życie. Zadaliśmy sobie pytanie, jak możemy wszyscy symbolicznie pomóc chorym w tej wędrówce. W tym celu połączyliśmy kampanię jednoprocentową ze streetwearem i stworzyliśmy specjalne buty KAERESY, tak aby numer KRS mógł dotrzeć do jak największej liczby osób. – mówi Rafał Ryś, associate creative director w Saatchi & Saatchi.

Premiera modelu odbędzie się online w wydarzeniu na Facebooku. Czerwone Sofixy z limitowanej serii wkrótce będzie można kupić na stronie www, a kilka par trafi do influencerów. W kampanię Rak’n’Rolla zaangażowali się również Fisz Emade Tworzywo – na potrzeby akcji przearanżowali zwrotkę jednego ze swoich utworów, a efekt  pojawi się na kanałach social media.

W ramach akcji studio Photoby zrealizowało sesję zdjęciową i video. Autorem zdjęć z podopiecznymi Fundacji jest Jan Kriwol, a autorem sesji produktowej i video produktowego Maciej Miloch. Kampania będzie obecna w digitalu, social media oraz w przestrzeni miejskiej. Projekt współtworzą Fundacja Rak’n’Roll i marka Sofix oraz Saatchi & Saatchi (pomysł i kreacja) Publicis Consultants (PR), Performics (marketing efektywnościowy), Starcom (planowanie i zakup mediów) i Prodigious (materiały BTL i video).

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,