M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

WhatsApp z programem rzetelnej informacji publicznej

( red. ) | 20 marca 2020, 06:00

Komunikator będzie służył rządom, organizacjom zdrowia i użytkownikom sieci w dystrybucji sprawdzonych informacji i porad w czasie pandemii.

WhatsApp opracował plan pomocy rządom i organizacjom zdrowia w przekazywaniu prawdziwych, pomocnych informacji ludziom podczas globalnej pandemii koronawirusa.
Firma współpracuje już z rządami i organizacjami pozarządowymi w Singapurze, Izraelu, Afryce Południowej, Brazylii i Indonezji, aby dostarczać użytkownikom aplikacji sprawdzone informacje na szeroką skalę.
Twórcy aplikacji współpracują równocześnie z WHO, UNICEF-em i UNDP. WhatsApp będzie kierowało do pracowników służby zdrowia, nauczycieli, liderów społeczności, organizacji non profit, samorządów lokalnych i lokalnych firm oficjalne komunikaty i wskazówki, które pomogą usprawnić kontakt w trakcie kryzysu.
Firma przekazuje również 1 mln dolarów na Międzynarodową Sieć Kontroli Faktów (IFCN) Poynter Institute, która, jak twierdzi, wykorzysta fundusze, aby sfinansować przedsięwzięcie #CoronaVirusFacts Alliance, zrzeszające 100 lokalnych organizacji w ponad 45 krajach.
Facebook, który jest właścicielem WhatsApp, już zaproponował wsparcie mniejszym firmom. Fb przekaże 100 mln dolarów na dotacje dla małych firm i kredyty reklamowe.

(The Drum)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,