M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook udostępni Workplace rządom i służbom ratunkowym za darmo

Paweł Piasecki | 20 marca 2020, 06:00

To kolejne działanie firmy na rzecz skuteczniejszego niesienia pomocy chorym i dostarczania społeczeństwom rzetelnych informacji podczas pandemii COVID-19.

Z platformy komunikacyjnej Workplace, umożliwiającej m.in. współpracę w ramach zespołów i projektów, prowadzenie wideokonferencji oraz przekazywanie komunikatów wewnątrz organizacji, korzysta między innymi Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), rząd Singapuru, ratusz Oslo i londyńska straż pożarna. 

Udostępniając platformę Workplace w wersji Advanced (normalnie płatnej) instytucjom rządowym i służbom ratunkowym na świecie za darmo przez 12 miesięcy, Facebook chce pomóc w skutecznej komunikacji podczas pandemii koronawirusa. Wnioski o korzystanie z rocznego bezpłatnego dostępu będą przyjmowane od 18 marca do 30 czerwca br. Po upływie 12 miesięcy organizacje będą mogły wybrać, czy przejść na darmową wersję podstawową (Essential), czy pozostać przy wersji zaawansowanej, płacąc za nią.

Workplace współdziała m.in. z takimi narzędziami jak pakiet Microsoft Office, Dropbox czy G Suite Google. Z platformy rozwijanej od 2016 r. korzystają obecnie ponad 3 mln płacących użytkowników w 30 tys. organizacji i firm takich jak Walmart, GSK, Starbucks, Nestlé, Danone, Spotify, Telefónica i Delta Airlines.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,