M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon Prime Video i Uber Eats wśród marek zwiększających wydatki na social media

( red. ) | 26 marca 2020, 06:00

Większość z marek, które nie tracą, a nawet zyskują na pandemii, należy do kategorii produktów chemii gospodarczej oraz usług streamingu wideo, wideokonferencji i dostaw jedzenia.

Izolacja społeczna wymuszona przez pandemię koronawirusa zaszkodziła wielu markom, które odnotowały spadki sprzedaży i zaczęły redukować wydatki reklamowe. Przykładowo w dwóch pierwszych tygodniach marca marki związane z podróżami obcięły wydatki reklamowe o ok. 50% w porównaniu z analogicznym okresem w ub.r. - podaje firma analityczna MediaRadar.   

Marki, których sprzedaż i kursy giełdowe ostatnio wzrosły, co poskutkowało wzrostem wydatków na media, zwłaszcza społecznościowe, należą w większości do kategorii produktów chemii gospodarczej oraz usług streamingu wideo, wideokonferencji i dostaw jedzenia. W Stanach Zjednoczonych są to: Dial (Henkel), Amazon Prime Video, HBO Now, Uber Eats, Quibi i Instacart. Wedlug firmy badawczej BrandTotal, marki te odnotowały w ostatnich znaczące wzrosty (nawet do 40%) liczby wyświetleń reklam w YouTube, na Facebooku, Instagramie i Twitterze.

Na tle ograniczających wydatki marek z branży usług turystycznych odmienną strategią wyróżniają się linie lotnicze Southwest Airlines. 17 marca przewoźnik rozpoczął promocję oferty specjalnej - braku opłat za zmianę rezerwacji. Liczba wyświetleń reklam Southwest Airlines w ujęciu z dnia na dzień wzrosła nawet o 40% w YouTube i na Facebooku.

(AdAge)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,