M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Facebook uruchomił funkcję Community Help w Polsce

Paweł Piasecki | 14 kwietnia 2020, 06:00

Za jej pośrednictwem można prosić o pomoc lub oferować ją tym, którzy są są w potrzebie w związku z pandemią.

To pierwszy przypadek wykorzystania funkcji Community Help, uruchomionej w 2016 r., w obliczu globalnego kryzysu zdrowotnego. Bazuje ona na narzędziach reagowania kryzysowego na Facebooku, mających na celu maksymalne ułatwienie ludziom podejmowania działań i uzyskiwania pomocy w nagłej potrzebie.

Od 10 kwietnia dzięki funkcji Community Help użytkownicy Facebooka w Polsce mogą – za pośrednictwem Centrum informacji o koronawirusie (COVID-19) lub odwiedzając stronę facebook.com/covidsupport – zwracać się o pomoc do sąsiadów lub ją oferować (np. w formie zakupów czy wolontariatu przy dystrybucji żywności). Można także przekazywać datki na rzecz fundacji charytatywnych.

Centrum informacji o koronawirusie (COVID-19) zostało uruchomione na Facebooku pod koniec marca, by użytkownicy mieli dostęp do aktualnych i wiarygodnych informacji o pandemii od krajowych i światowych organów ds. zdrowia, a także mogli zapoznać się z najlepszymi praktykami w zakresie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa. Centrum jest obecnie dostępne w ponad 30 krajach i w nadchodzących dniach zostanie uruchomione w kolejnych.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,