M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Tomasz Rożek z nagrodą Rady Programowej Polskiego Radia

Katarzyna Woźniak | 15 kwietnia 2020, 06:00

Dziennikarz i popularyzator nauki wyróżniony za audycję "Pytania z kosmosu".

Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki związany z radiową Trójką, został laureatem tegorocznej edycji Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia. Rada doceniła jego wkład w popularyzowanie nauki w audycji "Pytania z kosmosu'', emitowanej w porannym programie "Zapraszamy do Trójki''.
Audycja, której w Programie III Polskiego Radia słuchać można od roku 2016, ma lekki charakter, otwiera się również na pytania słuchaczy.
Tomasz Rożek prowadzi m.in. vlog "Nauka. To lubię". Wystąpił również w kampanii Lotosu, o której informowaliśmy w serwisie MMP24 z 17 lipca 2019 r.
Nagroda Rady Programowej Polskiego Radia została ustanowiona w 2001 r. jako laur dla wybitnych twórców radiowych, których audycje najpełniej realizują kulturową, społeczną i obywatelską misję nadawców publicznych, wyróżniając się wartościowym przesłaniem i wysokimi walorami formalnymi. W swoich decyzjach Rada Programowa bierze pod uwagę m.in. umiejętność nawiązywania relacji i prowadzenia dialogu ze słuchaczami, premiując audycje mające szeroki oddźwięk społeczny.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,