M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

CCC przyspiesza start kanałów e-commerce na Węgrzech i w Austrii

Katarzyna Woźniak | 15 kwietnia 2020, 06:00

To kolejne - po Czechach, Słowacji i Rumunii - zagraniczne rynki e-commerce brandu CCC.

Grupa CCC przyspieszyła uruchomienie nowych kanałów e-commerce dla konsumentów z Węgier i Austrii. To kolejne - po Czechach, Słowacji i Rumunii - zagraniczne rynki e-commerce brandu CCC.
- Mając na uwadze obecne otoczenie rynkowe i trwający lockdown Europy, zdecydowaliśmy o przyspieszeniu uruchomienia platformy CCC.eu nie tylko w Rumunii (start w marcu), ale także na Węgrzech i w Austrii. Odpowiadamy w ten sposób na potrzeby naszych klientów i neutralizujemy negatywny wpływ zamknięcia sklepów na nasz biznes spowodowany światową pandemią koronawirusa. Przewidujemy, że znaczenie e-commerce istotnie wzrośnie w związku ze zmianą wzorców zachowań klientów w ostatnim czasie - mówi Jakub Jasiński, dyrektor ds. omnichannel CCC.
Wcześniej pod koniec 2019 r. sklepy online CCC wystartowały w Czechach, a następnie na Słowacji. Grupa planuje także uruchomienie aplikacji CCC na kolejnych rynkach.
Na Węgrzech grupa działa obecnie poprzez trzy platformy sprzedaży online: sklep Eobuwie, platformę online mody premium Modivo oraz uruchomiony właśnie sklep CCC.eu. Z kolei w Austrii sklep online CCC.eu, który ruszy za kilka dni będzie pierwszą platformą e-commerce grupy na tym rynku.
Na koniec marca 2020 r. Grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 23 poprzez sklepy stacjonarne, a w 15 poprzez kanał online. Grupa posiada łącznie ponad 50 platform online w całej Europie: poprzez domeny eobuwie.pl, ccc.eu, Modivo, DeeZee oraz Gino Rossi. W 2019 r. klienci CCC nabyli we wszystkich kanałach sprzedaży ponad 52 mln par obuwia.
Grupa CCC w pierwszym kwartale 2019 r. odnotowała 39-proc. wzrost sprzedaży e-commerce, w efekcie czego udział przychodów online w sprzedaży grupy w I kwartale 2020 wzrósł do 43% (vs. 28% rok wcześniej). Wyniki finansowe za pierwszy kwartał bieżącego roku były niższe, bo zbiegły się z wybuchem pandemii (MMP24 z 6 kwietnia 2020 r.).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,