M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bolt uruchamia elektryczne hulajnogi w Warszawie i Krakowie

Paweł Piasecki | 15 kwietnia 2020, 06:00

Dla personelu medycznego przejazdy są bezpłatne w ramach akcji "Bohaterowie nie płacą".

Estoński start-up, rywal Ubera na rynku polskim i innych rynkach europejskich, wprowadził 9 kwietnia możliwość korzystania z hulajnóg elektrycznych w Warszawie i Krakowie.

- Zachęcamy wszystkich, aby postępowali zgodnie z zaleceniami instytucji rządowych i Światowej Organizacji Zdrowia i ograniczali do minimum opuszczanie domu. Jednak niektóre osoby nie mają takiej możliwości, i to z myślą o nich zdecydowaliśmy się uruchomić nową usługę, zapewniającą bezpieczną formę przemieszczania się w sytuacjach koniecznych – mówi Valerii Romanov, menedżer operacyjny Bolt.

Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Odblokowanie kosztuje 1 zł, a każda minuta jazdy 0,6 zł. Przy pierwszym użyciu w aplikacji wyświetla się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Wszystkie hulajnogi, skonstruowane specjalnie na zamówienie Bolta, wyposażone są w urządzenia GPS dostarczające danych o miejscach odbioru i parkowania. Poruszają się z maksymalną prędkością 25 km/h i mogą przejechać nawet do 40 km przy jednym cyklu ładowania.

W ramach akcji "Bohaterowie nie płacą" mającej wspomóc personel medyczny w walce z pandemią COVID-19 z hulajnóg bezpłatnie korzystają pracownicy szpitali, placówek medycznych i laboratoriów.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,