M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Lirene z nową ekologiczną linią kosmetyków

Katarzyna Woźniak | 16 kwietnia 2020, 06:00

Na rynek trafia linia Jestem Eco z wymiennymi wkładami dopasowanymi do słoiczka.

Marka Lirene z portfolio Irena Eris wprowadza na rynek nową linię kosmetyków Jestem Eco. Produkty mają hołdować zasadom less waste i być wyprodukowane w większości z naturalnych składników wegańskich. W linii znajdziemy trzy kremy dopasowane do różnych potrzeb skóry oraz uzupełniające pielęgnację serum olejkowe oraz odżywkę dla wrażliwej skóry okolicy oczu oraz ust. Oparte na składnikach aktywnych pochodzących z pędów, kiełków i pąków roślin formuły zamknięte zostały wymienne wkłady dopasowane do słoiczka. Część surowców użytych do wykonania słoiczka i wkładów są pochodzenia roślinnego, które można w 100% recyklingować. Kartonik wykonany jest w 90% z makulatury.

Marka Lirene w nowych liniach kosmetyków zrezygnowała z celofanu chroniącego opakowania produktów i wprowadza zamknięcia tub pozwalające zminimalizować dodatkowe folie ochronne;
Wśród nowości znajdują się również nowe opakowania o mniejszym wpływie na środowisko: papier z certyfikatem FSC w kartonikach, szkło ze stłuczki szklanej czy opakowania z tworzyw pozostawiających mniejszy ślad środowiskowy. Firma wprowadziła też w swoich fabrykach plan redukcji zużycia wody, poprawiając wydajność jej uzdatniania wody i usprawniając procesy mycia maszyn i urządzeń. Lirene zapewnia, że produkuje przy użyciu energii pochodzącej w 100% ze źródeł odnawialnych, mierzy ślad węglowy przedsiębiorstwa i wprowadziła program zagospodarowania odpadów poprodukcyjnych. Jak zapewnia biuro prasowe, w efekcie firma ograniczyła wprowadzanie do środowiska niemal 8 ton plastiku rocznie. 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,