M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Globalne wolumeny Coca-Coli spadły o jedną czwartą

( red. ) | 23 kwietnia 2020, 06:00

Pandemia będzie miała również wpływ na wyniki firmy w drugim kwartale.

Światowy gigant napojowy wycofał swoje prognozy na 2020 r. w marcu w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. Coca-Cola  prognozowała, że przychody organiczne w 2020 r. wzrosną o 5%, a skorygowany zysk na akcję wzrośnie o 7% do 2,25 dolara. Teraz firma poinformowała, że globalne wolumeny spadły w tym miesiącu o 25% - mają na to wpływ zamknięte kina, restauracje i obiekty sportowe. Firma zaznacza też, że przedłużająca się sytuacja globalnego "lockdown" będzie miała istotny wpływ na wyniki drugiego kwartału.
W marcu firma odnotowała zwiększony popyt ze strony sklepów spożywczych i kanałów e-commerce na napoje na niektórych rynkach ze względu na gromadzenie zapasów. Produkty takie jak Minute Maid i Simply Orange Juice odnotowały wyższą sprzedaż, ponieważ więcej konsumentów je śniadanie w domu, co odwraca trendy przed kryzysem.
W Ameryce Łacińskiej i Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce wolumeny pozostały na tym samym poziomie, ponieważ sprzedaż wzrosła w marcu (gromadzenie zapasów). Region Azji i Pacyfiku, gdzie wirus uderzył na początku, odnotował spadek wielkości o 7%. Ameryka Północna była jedynym regionem, w którym odnotowano wzrost wolumenu.

(Retail Update)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,