M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Znamy zwycięzców konkursu Top CDR - Firma Odpowiedzialna Technologicznie

Paweł Piasecki | 24 kwietnia 2020, 06:00

Są nimi: Europejski Fundusz Leasingowy (kategoria dane), Bank Millennium (kategoria digitalizacja i nagroda publiczności) oraz Aptiv Services Poland (komunikacja).

W pierwszej edycji konkursu startowały firmy, które wdrażają i promują dobre praktyki w obszarze cyfrowej odpowiedzialności biznesu. Decyzją jury, w skład którego weszli naukowcy z czołowych polskich uczelni, nagrody przyznano w trzech kategoriach: dane, digitalizacja oraz komunikacja. Nagrodę publiczności przyznali internauci w drodze głosowania online.

Członkowie jury uznali zgłoszone projekty za bardzo ciekawe i różnorodne, podkreślali jednak, że powinniśmy nadal pracować nad edukacją w zakresie dobrych praktyk z zakresu cyfrowej odpowiedzialności biznesu oraz odróżniać ją od prowadzonych od wielu lat działań CSR.

– Rewolucja cyfrowa dyktuje tempo przemian zachodzących na rynku pracy. Pracodawcy starają się za nimi nadążać, wdrażając w firmie dobre praktyki dotyczące wykorzystania szans płynących z postępującej cyfryzacji oraz ograniczać negatywne konsekwencje zastępowania pracy ludzkiej przez roboty. Kwestie takie jak: work-life balance, walka z wykluczeniem cyfrowym i zdobywanie nowych umiejętności związanych z nowoczesnymi technologiami będą miały dla pracowników coraz większe znaczenie – komentuje Iwona Kubicz z biura prasowego konkursu Firma Odpowiedzialna Technologicznie, prezes agencji Procontent.

Konkurs objęły patronatem m.in. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Inwestycji i Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i reprezentująca pracodawców Konfederacja Lewiatan.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,