M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Telewizja Polsat i Platige Image prezentują "Virtual Events"

Katarzyna Kacprzak | 28 kwietnia 2020, 06:00

Wirtualne studio będzie oferowało również zmieniającą się w zależności od kontekstu scenografię, tworzenie materiałów budujących perspektywę na ścianie LED, czy "teleportację" uczestników wydarzenia i prowadzenie eventu jednocześnie w kilku lokalizacjach.

Ze względu na panującą obecnie sytuację, organizacja wydarzeń w świecie rzeczywistym stała się niemożliwa, a dostępne do tej pory na rynku narzędzia, oferujące rozwiązania online nie spełniają roli, jaką pełniły tradycyjne eventy. Rozwiązanie stworzone przez Telewizję Polsat i Platige Image ma umożliwiać organizowanie premier nowych produktów, gal rozdania nagród, interaktywnych wystąpień czy konferencji w wirtualnym świecie, niezależnie od miejsca przebywania zarówno uczestników jak i prelegentów.

Na potrzeby "Virtual Events" Telewizja Polsat przeznaczyła studio o powierzchni 700 mkw. Studio wyposażone jest w kamery telewizyjne umożliwiające zarówno transmisje na żywo, jak i nagrywanie materiału, a także ekran LED o powierzchni blisko 80 mkw. i rozdzielczości 4x4K, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie oraz pełne zaplecze technologiczne, umożliwiające realizację wirtualnych eventów. Czas potrzebny na produkcję tego typu wydarzeń, w zależności od stopnia skomplikowania, może wynieść zaledwie kilka dni.

Za realizację oprawy eventów będzie odpowiadało studio Platige Image, które wcześniej stworzyło kompleksową oprawę wizualną na potrzeby nowego studia sportowego Telewizji Polsat. Dzięki Platige Image "Virtual Events" będzie mogło korzystać m.in. z technologii Augmented Reality, która pozwala na uprzestrzenienie wszystkich treści prezentacji. Wirtualne studio będzie oferowało również zmieniającą się w zależności od kontekstu scenografię, tworzenie materiałów budujących perspektywę na ścianie LED, czy "teleportację" uczestników wydarzenia i prowadzenie eventu jednocześnie w kilku lokalizacjach. Możliwość transmisji, nagrywania materiałów oraz ich postprodukcja otwierają kolejne opcje prezentacji w późniejszych etapach komunikacji.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,