M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Walt Disney z dużym spadkiem zysku w I kwartale 2020 r.

Paweł Piasecki | 7 maja 2020, 06:00

Zysk netto spadł aż o 91%.

Zysk netto Walt Disney Co. w I kwartale br. (II kwartale roku obrachunkowego 2020) w ujęciu rok do roku spadł aż o 91%, z 5,43 mld dol. do 475 mln dol. W ostatnim półroczu (IV kwartał ub.r. i I kwartał br.) spadek był nieco mniejszy, ale też bardzo poważny - wyniósł 68%. Zysk operacyjny w minionym kwartale spadł o 37%, czyli o 1,4 mld dol. (z 3,81 do 2,41 mld dol.). Pociechą dla koncernu jest wzrost przychodów ogółem o 21% w I kwartale br., do 18 mld dol. - powyżej prognoz analityków.

Tak znaczący spadek zysku wynika oczywiście z pandemii koronawirusa, która zmusiła grupę do zamknięcia parków rozrywki (w Szanghaju i Hongkongu w styczniu, w Tokio w lutym, a w Stanach Zjednoczonych i Francji w marcu) odwołania premier kinowych, a także zmniejszyła sprzedaż reklam. Firma planuje jednak ponowne otwarcie parku w Szanghaju już w przyszłym tygodniu przy zachowaniu środków bezpieczeństwa (maski ochronne i pomiary temperatury).

Serwis streamingowy Disney+ przyciągnął już 54,5 mln abonentów (dane z 4 maja br., wzrost o ponad 4,5 mln w ciągu miesiąca), ale na razie przynosi straty. Strata działu D2C i międzynarodowego, w skład którego wchodzi Disney+, wyniosła w minionym kwartale 812 mln dol.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,