M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

KPR opublikował wytyczne do pracy na planach filmowych

Katarzyna Kacprzak | 11 maja 2020, 06:00

Publikacja adresowana jest do producentów, członków ekip filmowych, ale także zamawiających produkcje.

Klub Producentów Reklamowych SAR opublikował wytyczne do bezpiecznej pracy na planach filmowych. Opracowany zbiór zasad pracy dotyczy organizacji planów filmowych w czasie epidemii COVID-19. Dostarcza on wiedzy o możliwych do zastosowania środkach bezpieczeństwa i ułatwia organizację bezpiecznego planu filmowego. Publikacja adresowana jest do producentów, członków ekip filmowych, ale także zamawiających produkcje, dla których opracowane wytyczne mogą być argumentem za wznowieniem aktywności produkcyjnej.

- Od początku pandemii prowadzimy działania wspierające producentów i zamawiających produkcje. Dokładnie monitorując sytuację, uznaliśmy, że teraz jest czas, aby wesprzeć rynek w powrocie do intensywnej działalności - stąd opracowane wytyczne. Aby rynek ruszył, praca na planie musi być bezpieczna. Stosowanie naszych rekomendacji wydatnie przyczyni się do podniesienia jej poziomu - powiedział Julian Dworak, dyrektor KPR.

Kompleksowe wytyczne zostały opracowane we współpracy z kancelarią LSW Leśnodorski, Ślusarek i wspólnicy oraz prof. dr. hab. med. Pawłem Januszewiczem, specjalistą zdrowia publicznego. Wytyczne mają być aktualizowane i dostosowywane do zmieniających się okoliczności. Dokument jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie.

Dokument z wytycznymi do pobrania jest tutaj.

Czytaj więcej na temat: , ,