M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Warexpo analizuje ruch pieszy, samochodowy i frekwencję w komunikacji miejskiej

Katarzyna Kacprzak | 14 maja 2020, 06:00

Wzrosty sięgają nawet kilkuset procent.

Warexpo przeanalizowało dane z trzech charakterystycznych dla Warszawy lokalizacji. – Od drugiej połowy kwietnia odnotowujemy dynamiczny wzrost ruchu pieszego, samochodowego i frekwencji w komunikacji miejskiej. Wzrosty sięgają nawet kilkuset procent – mówi Aleksandra Derc-Jasińska, dyrektorka marketingu i komunikacji społecznej Warexpo.

Dane dotyczące ruchu samochodowego na rondzie Dmowskiego, jednego z centralnych miejsc stolicy, pokazują, że ruch od końca kwietnia regularnie wzrasta, zbliżając się do 60%, a w pierwszych dniach maja nawet do 70% przejazdów w stosunku do stanu sprzed pandemii. Według Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, w okresie 4-8 maja odnotowano prawie 300 tys. przejazdów. 

Ruch w komunikacji miejskiej również rośnie. Pokazują to dane z liczby pasażerów wychodzących ze stacji Świętokrzyska, zarejestrowane przez bramki biletowe oraz system zliczania pasażerów znajdujący się w łączniku, który łączy perony linii metra M1 i M2. W tygodniu 4-10 maja wzrost liczby osób korzystających z metra na tej stacji w stosunku do tygodnia poprzedzającego (27 kwietnia – 3 maja) wyniósł 51%, odnotowano ponad 120 tys. pasażerów.

W ciągu ulicy Chmielnej, a więc ulicy handlowej o dominującym ruchu pieszym, ruch w tygodniu 27 kwietnia – 3 maja zwiększył się o 69% (ponad 3,1 tys. przejść obok punktu pomiarowego), a w tygodniu 4-10 maja wzrósł już o 152% (prawie 8 tys. przejść obok punktu pomiarowego).

 

Czytaj więcej na temat: , , , ,