M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Organizatorzy Docs Against Isolation zadowoleni z frekwencji

Katarzyna Woźniak | 21 maja 2020, 06:00

Wydarzenie zorganizowane wspólnie z Ninateką przyciągnęło 15,5 tys. zainteresowanych widzów.

W niedzielę 17 maja zakończyło się trwające od piątku 8 maja wydarzenie online pod hasłem Docs Against Isolation, zorganizowane przez ekipę festiwalu filmowego Millennium Docs Against Gravity. Przyciągnęło 16,5 tys. osób uczestniczących i zainteresowanych. Internauci mogli oglądać filmy z poprzednich edycji festiwalu, brać udział w spotkaniach z twórcami i ekspertami, uczestniczyć w warsztatach, słuchać koncertów, DJ setów i wykładów oraz startować w konkursach.
Biuro prasowe podkreśla, że uczestnicy wyrażali swoje zainteresowanie wyjątkowo aktywnie – na facebookowym wydarzeniu oraz festiwalowym profilu pojawiło się łącznie 1450 komentarzy, zaś dziennie odnotowano aż 820 reakcji na publikowane treści. Całkowity zasięg materiałów opublikowanych w ramach Docs Against Isolation na Facebooku wyniósł 877 tys. osób. Najchętniej w wydarzeniu uczestniczyły kobiety w wieku 24-35 lat, które stanowiły 31% wszystkich uczestników. Prawie 25% uczestników pochodziło z Warszawy, ale filmy oglądali ludzie z całego kraju, co świadczy o możliwościach dotarcia do nowych osób, jakie dają wydarzenia online. 
Zasięgi samego wydarzenia przełożyły się na spektakularne wyniki oglądalności! Filmy, które zostały zaproponowane widzom w trakcie Docs Against Isolation, obejrzano ponad 113 tys. razy (wliczone są odtworzenia przynajmniej 3/4 filmu w Ninatece oraz wykupienie dostępu na 48 godzin w VOD.PL oraz e-Kinie Pod Baranami).
Od 15 lat mecenasem całorocznych działań Millennium Docs Against Gravity jest Bank Millennium.

W ramach Docs Against Isolation zaprezentowano łącznie prawie 50 tytułów, z których połowa była dostępna za darmo. 20 wyselekcjonowanych przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny filmów bez opłaty można było obejrzeć w portalu ninateka.pl. Darmowe były także pokazy filmów otwarcia ("Liczby i marzenia”) i zamknięcia ("Thru You Princess”) transmitowane na żywo w wydarzeniu oraz pokaz "Badjao. Duchy z morza”. Widzowie mogli obejrzeć bezpłatnie cztery filmy dokumentalne z początku kariery Pawła Pawlikowskiego na kanale Vimeo reżysera. 21 pozycji było dostępnych za niewielką opłatą na platformie vod.pl, z kolei cztery filmy można było zobaczyć w e-Kinie Pod Baranami.
W ramach Docs Against Isolation odbyły się spotkania z nagradzanymi twórcami, takimi jak: Paweł Pawlikowski, Bing Liu, Mads Brügger, Yann Arthus-Bertrand, Katarzyna Kozyra, Barbara Miller, Paweł Łoziński, Erik Gandini, Eliza Kubarska i Piotr Rosołowski. Odbyły się także DJ sety, spotkania z ekspertami i wykłady.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,