M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Zmiany w portfolio Bauer Media

( red. ) | 27 maja 2020, 06:00

W Wielkiej Brytanii wydawnictwo zamyka, łączy lub sprzedaje 10 magazynów.

Przyczyną decyzji Bauer Media są komplikacje w biznesie wywołane przez pandemię koronawirusa. Wydawnictwo rozważa przyszłość następujących marek: "Mother & Baby", "Golf World", "Practical Photography", "Sea Angler", "Planet Rock", "Q", "Car Mechanics", "Modern Classics", "Simply You" i "Your Horse".

Wydawca uznał, że nawet po rychłym zakończeniu kryzysu tytuły te mogą mieć kłopoty z rentownością, dlatego rozważa zamknięcie, sprzedaż, łączenie siostrzanych tytułów lub rezygnację z druku na rzecz wersji cyfrowej.

Wydawca zapowiedział miesięczny okres konsultacji i z pracownikami związanymi z poszczególnymi tytułami, i z partnerami biznesowymi.

WARC podał ostatnio, że przychody reklamowe związane z markami czasopism spadną w Wielkiej Brytanii w 2. kwartale br. o 48% a o 25% w całym roku 2020.

Kierownictwo Bauer Media podkreśla, że decyduje się na zmiany związane z dziesięcioma tytułami, bo chce chronić swój biznes i długoterminową strategię inwestycji. A to jest możliwe m.in. dzięki ciągłym zmianom portfela tytułów. Bauer wydaje w Wielkiej Brytanii blisko 100 tytułów.

 

(Campaign)

 

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,