M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

10-dniowy festiwal filmowy na YouTube

Paweł Piasecki | 28 maja 2020, 06:00

Podczas We Are One: Global Film Festival, imprezy zorganizowanej i produkowanej przez Tribeca Enterprises i YouTube, zostanie pokazanych ponad 100 filmów.

We Are One: Global Film Festival, produkowany i zorganizowany przez Tribeca Enterprises i YouTube, pierwsza tego typu współpraca 21 festiwali filmowych z całego świata, to odpowiedź na pandemię koronawirusa. Nad kształtem wydarzenia czuwali programerzy czołowych imprez w branży filmowej, w tym MFF w Cannes, Wenecji, Berlinie, Locarno, Karlovych Varach, San Sebastian, Sundance, Toronto i Nowym Jorku (Tribeca). Festiwal odbędzie się w dniach 29 maja – 7 czerwca wyłącznie na kanale WeAreOne na YouTube. Program obejmuje ponad 100 filmów, w tym 13 światowych premier, 31 premier internetowych oraz 5 międzynarodowych debiutów online, a ponadto rozmowy z reżyserami i aktorami, a także programy z wykorzystaniem technologii VR.

Założeniem #WeAreOne jest nie tylko umożliwienie kinomanom z całego świata uczestnictwa w globalnym festiwalu w internecie, ale też zbieranie - w zamian za "darmowe bilety" - środków dla funduszu pomocowego Światowej Organizacji Zdrowia (COVID Solidarity Response Fund) oraz organizacji UNICEF, Save the Children, Lekarze Bez Granic i innych. Widzowie będą mogli przekazać darowiznę na pomoc w walce z COVID-19 za pośrednictwem przycisku „Przekaż darowiznę” lub linku na stronie każdego filmu. 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,