M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Mariusz Owczarek kierownikiem redakcji muzycznej Trójki

Katarzyna Woźniak | 29 maja 2020, 06:00

Piotr Metz pozostaje w stacji, na antenę wrócili Marcin Łukawski i Piotr Stelmach, pozostali dziennikarze wstrzymują się z decyzją.

Program 3 Polskiego Radia próbuje dźwigać się po ostatniej personalnej burzy. Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 26 maja, na czele stacji stanął jej wieloletni dziennikarz Kuba Strzyczkowski, a Tomasz Kowalczewski został odwołany ze stanowiska. Strzyczkowski od początku tygodnia prowadzi rozmowy z dziennikarzami i próbuje ich nakłonić do powrotu na antenę. Nowym szefem muzycznym stacji został Mariusz Owczarek, Piotr Metz pozostaje dziennikarzem Trójki. Metz był szefem muzycznym Trójki od 2016 r. Owczarek pracuje w stacji od 1997 r., obecnie prowadzi m.in. audycję "O, czyli Mało Obiektywnie".
Od początku tygodnia Trójka zapełniała antenę głównie muzyką - dziennikarze na wypowiedzeniach albo zwolnieniach lekarskich odmówili przyjścia do studia.
Wczoraj po raz pierwszy po przerwie poranne "Zapraszamy do Trójki" poprowadził Marcin Łukawski. Na antenę wróciły również "Pytania z kosmosu" z udziałem Tomasza Rożka. Przedpołudniowe pasmo prowadził Piotr Stelmach, zaznaczając na antenie, że zawieszeni w czynnościach zawodowych Bartosz Gil i Halina Wachowicz oczekują przeprosin Marka Niedźwieckiego i wstrzymują się z dalszymi decyzjami.
W piątek w południe audycję "Godzina prawdy" mają poprowadzić Michał Olszański, a jego gościem ma być Kuba Strzyczkowski. Antena ma być otwarta na głosy słuchaczy. Strzyczkowski nie kryje, że sytuacja Trójki jest trudna, trwają rozmowy z kolejnymi dziennikarzami.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,