M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Apple sfinansuje nowy film Martina Scorsese

( red. ) | 1 czerwca 2020, 06:00

W nowym filmie zagrają Leonardo DiCaprio i Robert De Niro.

Firma Apple zadeklarowała wsparcie finansowe nowemu filmowi Martina Scorsese "Killers of the Flower Moon". Planowany budżet filmu oscylował wokół 200 mln dol. - pandemia spowodowała, że zakończenie filmu stanęło pod znakiem zapytania. Apple nie tylko projekt sfinansuje, ale również będzie uczestniczyło w jego powstawaniu. Film będzie dystrybuowany przez studio Paramount. Poprzedni film Scorsese - "Irlandczyka" - wyprodukował Netflix. Na mocy nowej umowy "Killers of the Flower Moon" trafi nie tylko do kin, ale też na serwis streamingowy Apple TV+.
Scenariusz filmu "Killers of the Flower Moon" oparto na motywach książki Davida Granna "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI". Opowiada ona o fali morderstw Indian z plemienia Osagów, do których doszło w latach 1918-1931. 
W rolę agenta FBI wcieli się Leonardo DiCaprio, który przybywa na miejsce, by rozwikłać sprawę tajemniczych morderstw. Jednym z podejrzanych jest hodowca bydła William Hale, w którego rolę wcieli się Robert De Niro.
Scenariusz filmu "Killers of the Flowers Moon" napisał Eric Roth (pięciokrotnie nominowany do Oscara, nagrodzony nim za scenariusz do filmu "Forrest Gump"). W ekipie znajdą się też stali współpracownicy Scorsese: montażystka Thelma Schoonmaker, scenograf Dante Ferretti oraz operator Rodrigo Prieto.

(WSJ)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,