M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Jakub Strzyczkowski zapowiada walkę o obiektywizm anteny Trójki

Katarzyna Woźniak | 1 czerwca 2020, 06:00

Dyrektor zaczął od przeprosin Marka Niedźwieckiego, Bartosza Gila i Haliny Wachowicz.

W miniony piątek w południe Michał Olszański poprowadził na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia audycję "Godzina prawdy", która wyjątkowo potrwała dwie godziny, a jej gościem był nowy dyrektor Trójki i redaktor naczelny, Jakub Strzyczkowski. Antena była otwarta, słuchacze mieli możliwość zadać Strzyczkowskiemu pytania, redaktorzy mieli być otwarci na pytania i sugestie.
Na początku audycji Strzyczkowski złożył oświadczenie: "Jako dyrektor radiowej Trójki przepraszam pana Marka Niedźwieckiego za formułowanie pod jego adresem całkowicie nieuprawnionych i bezzasadnych zarzutów o rzekomych niewłaściwych działaniach przy Liście Przebojów Programu Trzeciego. Oświadczam, że żadnych takich niewłaściwych działań nie było i bardzo przepraszam pana marka Niedźwieckiego za zaistniałą sytuację. Kuba Strzyczkowski". Dalej dodał: "Tego w oczekiwaniach kancelarii i pełnomocnika pana Marka Niedźwieckiego nie ma, ale od siebie chciałbym również przeprosić pana Bartosza Gila i panią Halinę Wachowicz". Przypomnijmy, że Marek Niedźwiecki po zamieszaniu wokół 1998 notowania LP3 (MMP24 z 18 maja) złożył wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i TVP. Żądał w nim oficjalnych przeprosin i przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa. Zarzut nieuczciwości postawił mu ówczesny dyrektor naczelny Trójki - Tomasz Kowalczewski, który również zawiesił w czynnościach pracowniczych Gila i Wachowicz. Przeprosiny na antenie przekazał jednak nie on, a nowy naczelny, który wówczas z aferą nie miał nic wspólnego.
Warunkiem powrotu na antenę Piotra Metza były właśnie przeprosiny Marka Niedźwieckiego. Na razie nie wiemy, czy Metz przeprosiny uzna.

Podczas audycji na otwartej antenie słuchacze mówili o tym, które zmiany na antenie na przestrzeni ostatnich lat przeszkadzały im najbardziej - część słuchaczy zadeklarowała wsparcie nowego naczelnego w roli, którą mu powierzono, część wyrażała wątpliwość, czy misja ratowania Trójki ma szansę się udać. Słuchacze pytali również o możliwość powrotu na antenę dziennikarzy, którzy masowo składali wypowiedzenia w maju, a wcześniej w marcu. Strzyczkowski odpowiedział, że Marcin Kydryński odmówił powrotu na antenę. Podkreślił, że kolejne rozmowy jeszcze trwają. Na antenę wrócili m. in. Marcin Łukawski do porannego pasma, Piotr Stelmach, w stacji zostaje Piotr Metz (jeśli zostaną spełnione warunki, o których powyżej), ale dyrektorem muzycznym stacji jest Mariusz Owczarek.
Strzyczkowski zapewnił, że będzie dbał o obiektywizm anteny Trójki. Słuchacze prosili o to, żeby na antenie pojawiło się również więcej głosów żeńskich, żeby wróciły poranne pasma "Urywki z kalendarza" oraz pytali o możliwość powrotu Marka Niedźwieckiego na antenę stacji. Strzyczkowski poinformował również, że na czele Redakcji Publicystyki stanie Sylwia Héjj.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,