M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Unilever unifikuje spółki

( red. ) | 17 czerwca 2020, 06:00

Decyzja strukturalna ma zwiększyć elastyczność strategiczną podmiotu.

Firma Unilever poinformowała, że łączy spółki Unilever PLC i Unilever NV, tworząc spółkę dominującą Unilever PLC. Ma to pomóc uelastycznić firmę pod względem strategicznym.
Firma zaznacza konieczność takiego ruchu szczególnie w obliczu przemian rynkowych w czasie pandemii.
Unilever podtrzymuje, że pozostaje zaangażowany w długoterminową strategię wzrostu we wszystkich podmiotach. Długofalowe plany spółki zakładają zwiększenie tempa wzrostu.

Pomimo ustanowienia jednej spółki macierzystej Unilever potwierdził, że nie będzie dokonywał żadnych zmian w działalności, lokalizacjach ani liczbie zatrudnionych w Wielkiej Brytanii i Holandii. Nie planuje również zmian w produkcji i dostawach produktów.
Unilever potwierdził również, że nie będzie "znaczących zmian” w brytyjskim oddziale – jednostki home care, pielęgnacji i urody nadal będą miały swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii.
Siedziba dywizji żywności i napojów Unilever, która generuje około 40% obrotu, pozostanie w Rotterdamie. Firma zobowiązała się wobec holenderskiego rządu, że gdyby kiedykolwiek wyodrębniła dywizje żywności i napojów jako niezależną firmę, musiałaby ona mieć swoją siedzibę w Holandii.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,