M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

WhatsApp wprowadza płatności cyfrowe

( red. ) | 19 czerwca 2020, 06:00

Usługa została wprowadzona po raz pierwszy w Brazylii.

Komunikator WhatsApp uruchomił w Brazylii usługę płatności cyfrowych. Ma to być pierwszy krok w obszerniejszym działaniu, jakim ma być wprowadzenie technologii płatności cyfrowych w Facebooku.
Użytkownicy w Brazylii będą mogli wysyłać pieniądze lub dokonywać zakupów w lokalnej firmie bez wychodzenia z czatu, przy płatnościach włączonych przez Facebook Pay. Użytkownicy WhatsAppa otrzymają sześciocyfrowy kod PIN lub będą musieli korzystać z uwierzytelniania odciskami palców, aby zapobiec nieautoryzowanym transakcjom.
Korzystanie z WhatsAppa w celu wykonywania płatności lub dokonywania zakupów jest bezpłatne dla osób fizycznych, ale firmy w Brazylii będą uiszczać opłatę za przetwarzanie płatności, kiedy będą spływać do nich wpłaty od konsumentów. Ambicją firmy jest unifikacja płatności dla serwisów Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram.

Facebook wykorzystuje popularność WhatsAppa na rynkach wschodzących. Mark Zuckerberg nakreślił plany oferowania usługi płatniczej w Indiach, Indonezji i Meksyku w styczniu. WhatsApp ma 120 mln użytkowników w Brazylii, w czym ustępuje tylko Indiom, w których może pochwalić się 400 mln użytkowników. Usługa płatności jest tam obecnie w fazie testów.

(Marketing Week)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,