M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

W większości polskich miast liderem słuchalności RMF FM

Katarzyna Woźniak | 17 czerwca 2020, 06:00

Istotne wzrosty odnotowuje również Tok FM w poszczególnych miastach.

Komitet Badań Radiowych opublikował najnowsze wyniki słuchalności rozgłośni radiowych w miastach Polski za ostatnie półrocze. Wg raportu badania Radio Track lider słuchalności w Polsce – RMF FM – wciąż przoduje w wielu polskich miastach. W Warszawie w najnowszej fali badania słuchalności RMF FM zanotowało słuchalność na poziomie 12,7%, co oznacza wzrost o 4,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednią falą badań czerwiec-listopad 2019. W Warszawie zyskała również stacja Tok FM z obecnym wynikiem słuchalności na poziomie 11,4%, co oznacza wzrost wobec poprzedniej fali badania o 1,7 pkt proc. Spadek odnotowało Radio Zet – w aktualnej fali badania jego wynik to 11%, a w poprzedniej – 13,7%. Słuchaczy ubyło też Trójce – w najnowszej fali w Warszawie ma słuchalność na poziomie 6,6%, a w poprzedniej – 8,7%. To najgorszy wynik Trójki w badaniach słuchalności w Warszawie od fali czerwiec-listopad 2018, kiedy wynik stacji wynosił 7,7%. W Warszawie rośnie również słuchalność RMF Classic – w najnowszej fali to 4,5%, a poprzedniej – 3,8%. Podobnie zyskuje stacja Radio Złote Przeboje – w nowej fali to słuchalność na poziomie 4,4%, w poprzedniej – 3,9%.

We Wrocławiu trzy najczęściej słuchane stacje to RMF FM (15,5%, wzrost o 0,8 pkt proc. w porównaniu z falą czerwiec-listopad 2019), Tok FM z wynikiem 9,9% (wzrost o 3,5 pkt proc.) oraz Eska Wrocław z wynikiem 9,6% w najnowszej fali wobec 8,8% w poprzedniej. We Wrocławiu wzrosty odnotowała w najnowszej fali Trójka – jej obecny wynik to 8,4%, w poprzedniej fali – 7,7%. O 1 pkt proc., do 5,2%, wzrosła również we Wrocławiu słuchalność RMF Classic. Mocne spadki zanotowało Radio Zet – w nowej fali ma wynik 4,7%, podczas gdy w poprzedniej cieszyło się słuchalnością na poziomie 8,2%.  

W aglomeracji śląskiej RMF FM jest bezkonkurencyjne ze słuchalnością na poziomie 33,1% (choć i tak stacja zanotowała spadek o 2,7 pkt proc. w porównaniu z falą czerwiec-listopad 2019). Na drugim miejscu znajduje się RMF Maxx Śląsk z wynikiem 7,7% (wzrost o 1,4 pkt proc. w porównaniu z falą poprzednią). Na trzecim miejscu znajduje się Trójka z wynikiem 6,3%, co oznacza wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z poprzednią falą badania. Istotny skok słuchalności odnotowało na Śląsku również Tok FM z aktualnym wynikiem 4,2% (skok z 2,9% w poprzedniej fali badania).

W Krakowie liderem pozostaje RMF FM z wynikiem 25,8%, ale zanotowało spadek słuchalności w porównaniu z poprzednią falą badania o 2,3 pkt proc. Na drugim miejscu pod względem słuchalności znajduje się Tok FM, którego obecny wynik w badaniu to 8,9% – to istotny wzrost słuchalności, z 5,3% w poprzedniej fali badania. Na trzecim miejscu w Krakowie znajduje się Trójka ze słuchalnością na poziomie 6,2% (skok z 5,9% w poprzedniej fali badania). W Krakowie traci Radio Zet (spadek o 1 pkt proc., do 5,4%).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,