M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Dwie Polki w prestiżowym rankingu Top 50 Women in Global Cinema

Katarzyna Woźniak | 17 czerwca 2020, 06:00

Dyrektorki zarządzające sieci kin Helios wyróżnione w prestiżowym rankingu.

Katarzyna Borkowska
Katarzyna Borkowska
Katarzyna Borkowska, wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzająca siecią kin Helios, oraz Magdalena Gorzelniak, wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży sieci kin Helios, znalazły się w rankingu Top 50 Women In Global Cinema – 2020. To jedyne Polki w tym prestiżowym zestawieniu, przygotowanym przez portal CelluloidJunkie.com.
CelluloidJunkie.com już raz piąty zaprezentował ranking najbardziej wpływowych kobiet w branży kinowej. Jak podkreśla redakcja serwisu, w światowym kinie jest bardzo dużo takich postaci, dlatego wybór tylko 50 nie należał do najłatwiejszych. Jury, złożone tylko z kobiet, wskazało tegoroczne finalistki, starając się zachować równowagę pomiędzy poszczególnymi regionami geograficznymi świata, osiągnięciami kandydatek i ich talentami. W zestawieniu Top 50 Women In Global Cinema – 2020 ex aequo na 26. miejscu znalazły się dwie Polki z sieci kin Helios.
Katarzyna Borkowska z Heliosem związana jest od ponad 20 lat. Od 2007 r. jako dyrektor zarządzająca i wiceprezes zarządu firmy odgrywa istotną rolę w strukturze zarządzania najdynamiczniej rozwijającej się sieci multipleksów w Polsce. Odpowiada za sprawne funkcjonowanie całej sieci kin od strony operacyjnej i administracyjnej oraz aktywnie uczestniczy w procesach związanych z otwieraniem nowych kin oraz rewitalizacją istniejących obiektów.
Magdalena Gorzelniak
Magdalena Gorzelniak
Magdalena Gorzelniak w firmie pracuje od 18 lat. Była dyrektorem pierwszego multipleksu sieci kin Helios, dyrektor regionalną, a następnie szefową działu zarządzania kinami. Obecnie jako wiceprezes zarządu i dyrektor sprzedaży odpowiada m.in. za wdrożenie strategii marketingowej i politykę sprzedażową sieci. Nadzoruje działalność działów marketingu, promocji i PR, projektów specjalnych, a także gastronomii kinowej.
Helios dysponuje 49 kinami mającymi łącznie 277 ekranów i niemal 53 tys. miejsc. Agora jest właścicielem spółki Helios SA od 2010 r.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,