M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Disney+ zadebiutuje 15 września na ośmiu rynkach w Europie

( red. ) | 24 czerwca 2020, 06:00

Oznacza to, że na jesieni będzie już dostępny w całej Europie Zachodniej.

W połowie września br. serwis SVOD Disney+ zadebiutuje w Belgii, Danii, Finlandii, Islandii, Luksemburgu, Norwegii, Portugalii i Szwecji. Cena abonamentu to 6,99 euro miesięcznie lub 69,99 euro rocznie (69/689 koron w Szwecji i Norwegii, 59/589 koron w Danii).

Premierę na naszym kontynencie miał w listopadzie ub.r. w Holandii, równolegle z rynkiem amerykańskim i kanadyjskim. Od 24 marca br. jest dostępny w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Austrii i Szwajcarii, a 7 kwietnia br. ruszył we Francji.

Według danych z początku maja br. liczba abonentów Disney+ wynosiła 54,5 mln. To wzrost o 60% od końca marca br. (33,5 mln), ale abonentów jest wciąż o ponad trzy razy mniej, niż ma ich Netflix (182,8 mln według danych z końca kwietnia br.).

Kilka dni wcześniej Disney+ zapowiedział, że wycofuje się z siedmiodniowego bezpłatnego okresu próbnego dla nowych abonentów. Ma to związek z planowanymi na początek lipca br. premierami dwóch nowych hitów w serwisie – "Frozen 2" i musicalu "Hamilton", którego gwiazdą jest amerykański aktor, dramatopisarz, kompozytor i raper Lin-Manuel Miranda.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,