M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

PZU wchodzi w pożyczki

Maciej Burlikowski | 26 czerwca 2020, 06:00

Serwis Cash, poprzez współpracę z pracodawcami, oferuje etatowym pracownikom tanie pożyczki online.

Grupa PZU, poprzez swoją spółkę PZU Cash, wchodzi w segment pożyczek gotówkowych przez internet. Za pośrednictwem internetowego portalu Cash zatrudnieni na umowę o pracę pracownicy mogą w łatwy i szybki sposób uzyskać niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tys. zł. Może być ona przyznana na okres od 3 miesięcy do 3 lat. Pożyczki są udzielane przez Alior Bank, kontrolowany przez Grupę PZU. Portal jest już dostępny dla chętnych pracodawców.

- Po udanym zakończeniu pilotażowej fazy, gdy możliwość korzystania z pożyczek zaoferowaliśmy pracownikom spółek z Grupy PZU, otwieramy się na współpracę z innymi firmami - deklaruje Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

Autorzy projektu przekonują, że dzięki platformie pracownicy mają szybki dostęp do tanich i bezpiecznych pożyczek, które automatycznie spłacają z pensji. Pracownicy nie muszą przedstawiać zaświadczenia o zarobkach, ponieważ o to dba ich pracodawca, a raty są automatycznie potrącane z wynagrodzenia, nie trzeba więc pamiętać o terminach spłat. Atutem ma być także niski koszt tych pożyczek. - Mniej niż 5 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1 tys. zł, jeśli spłacamy ją w 18 lub więcej ratach - zachwala Weronika Dejneka, prezes PZU Cash.

Czytaj więcej na temat: , , , ,