M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marka Wedel współpracuje z artystami z myślą o edukacji dzieci i młodzieży

Katarzyna Woźniak | 30 czerwca 2020, 06:00

Lotte Wedel, Empik i Fundacja Omeny Mensah łączą siły i zapraszają do współpracy polskich artystów we wspólnej akcji o charakterze charytatywnym.

W ramach charytatywnego projektu "#Każdy plakat pomaga” na stronie WWW sieci Empik rozpoczęła się sprzedaż limitowanych plakatów zaprojektowanych przez Jana Kallwejta - cenionego polskiego ilustratora. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Omenaa Foundation, która wykorzysta pieniądze na zakup komputerów do polskich domów dziecka. Akcja powstała z inicjatywy E.Wedel we współpracy z Fundacją Omeny Mensah oraz marką Empik.  
Akcja ma na celu wsparcie uczniów z domów dziecka w Polsce - szczególnie w czasie, kiedy pandemia znacznie utrudniła dostęp do edukacji. Empik przygotował platformę sprzedażową, E.Wedel we współpracy z Janem Kallwejtem stworzył projekty plakatów, a Omenaa Mensah w ramach swojej fundacji skoordynuje zakup laptopów – niezbędnych w lekcjach online.
W ramach akcji powstała limitowana kolekcja sześciu plakatów. Projekty przedstawiają różne ciekawe historie, związane zarówno z marką E.Wedel, produkcją czekolady, jak i działalnością Omenaa Foundation. Tytuły plakatów to: "Moc edukacji”, "Chłopiec na zebrze”, "Jak powstaje słodka przyjemność?”, "Sekret ziarna z Ghany”, "Czekoladowa Warszawa – w blasku słońca”,.
Aby dopasować się do różnych preferencji i wnętrz, projekty są dostępne w trzech formatach –  A4 w cenie 43,99 zł, A3 w cenie 55,99 zł i B2 w cenie 69,99 zł. Liczba sztuk w sprzedaży jest ograniczona.
Omenaa Mensah wraz z marką E.Wedel regularnie realizują projekty, które wspierają zarówno dzieci z Ghany, jak i z Polski. Od 2018 r. E.Wedel wspiera jeden z celów fundacji, czyli budowę szkoły w Ghanie. W ramach współpracy zostało zrealizowanych wiele projektów, m.in. "Każda koszula pomaga” przy wsparciu Macieja Zienia czy charytatywna sprzedaż Czekotubek w Rossmanie.
Wedel ma długą historię współpracy z artystami, m.in. Leonetto Capiello, Mają Berezowską, Zofią Stryjeńską czy Karolem Śliwką. W zeszłym roku natomiast polscy młodzi ilustratorzy stworzyli nowe opakowania pianek Ptasie Mleczko. Jedna z nich, Martyna Wójcik-Śmierska, zaprojektowała mural, który widnieje na ścianie Fabryki E.Wedel.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , ,