M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

RMF Classic ogłosiło letnią ramówkę

Katarzyna Woźniak | 30 czerwca 2020, 06:00

Stacja stawia głównie na audycje filmowe, zagadki i podróże po Polsce.

Stacja RMF Classic (Grupa RMF) ogłosiła letnią ramówkę. W centrum zainteresowania dziennikarzy znajdzie się film.
Tego lata RMF Classic przygotowało filmowy konkurs pod hasłem "Piąty element”. W  każdej odsłonie zabawy zadaniem słuchaczy będzie odgadnięcie tytułu filmu, który jest piątym elementem rankingu, tworzonego wspólnie z setką wybranych artystów oraz ludzi ze świata kultury, sztuki i nauki.
Tuż przed wakacjami stacja przygotowała specjalną ankietę, która została rozesłana do 100 osób - aktorów, reżyserów, naukowców, sportowców oraz znanych postaci ze świata show-biznesu. Ich zadaniem było wytypowanie 5 najciekawszych filmów w wybranej kategorii - np. pięciu filmów o morzu czy pięciu filmów, których akcja rozgrywa się w Paryżu lub Warszawie. Powstał w ten sposób ranking, wokół którego przez całe wakacje toczyć się będzie zabawa ze słuchaczami, a jej tematem będą nie tylko same filmy, ale także pochodząca z nich muzyka.
Innym muzycznym elementem letniej ramówki RMF Classic będzie plebiscyt na "Filmowy Przebój Lata”. Słuchacze będą głosować na prezentowane na antenie utwory pochodzące z filmów o tematyce wakacyjnej, takiej jak np. podróże, egzotyczne miejsca, słoneczne klimaty czy awanturnicze przygody. Wielki finał połączony z losowaniem nagród nastąpi w ostatni weekend wakacji.
Oprócz tego w ofercie programowej RMF Classic znalazły się propozycje związane z podróżami i wypoczynkiem w Polsce. "WAKAT” – to Wakacyjny Alfabet Turystyczny Artura Andrusa, w którym dziennikarz i satyryk z przymrużeniem oka opisuje turystyczne atrakcje oraz znane nam wszystkim z doświadczenia różne podróżnicze perypetie.
Będą też miniprogramy pod hasłami: "Look bagażowy” - czyli spojrzenie na niezbędne gadżety, które musimy zapakować przed wyjazdem na wakacje, czy "Cennik współczesny” – przegląd kosztów wyjazdu i pobytu w wakacyjnych kurortach w naszym kraju.
W cyklu "Cudne manowce” słuchacze opowiedzą, dokąd zbłądzili tego lata w Polsce, w poszukiwaniu ciszy i spokoju, a w weekendy dominować będzie tematyka związana z przyrodą i ekologią.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,