M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wawel wprowadza na rynek trzyskładnikową czekoladę

Katarzyna Woźniak | 30 czerwca 2020, 06:00

Spółka wykorzystuje trend wznoszący w segmencie czekolady gorzkiej.

Firma Wawel wprowadza na rynek nowość - Czekoladę Gorzką Wawel z Kamerunu z 74-proc. zawartością ziaren kakaowca. To pierwsza z serii czekolad o oryginalnym, regionalnym pochodzeniu ziarna kakaowego i krótkiej liście składników. Biuro prasowe zapewnia, że w składzie znajdziemy jedynie miazgę kakaową, tłuszcz kakaowy i cukier.

Limitowana edycja Czekolady Gorzkiej z Kamerunu jest kontynuacją i kolejnym krokiem strategii Wawelu, który od 2017 r. produkuje swoje słodycze zgodnie z ideą "Dobrych Składników". Z produktów firmy wyeliminowane zostały m.in. barwniki i sztuczne aromaty oraz emulgator E476. Nowa propozycja to produkt o najkrótszej liście składników w ofercie firmy. 
Powstaje na bazie wysokiej jakości ziarna kakaowca Forastero z regionalnych plantacji w Kamerunie. Dzięki dłuższemu konszowaniu oraz zastosowaniu młynów kulowych przy mieleniu miazgi – możliwe jest stworzenie czekolady bez dodatków i emulgatorów. "Czysty skład” czekolady ma podkreślać także tradycyjne papierowe opakowanie.
Czekolada Gorzka Wawel z Kamerunu zapoczątkuje limitowaną serię czekolad "z trzech składników”, z wykorzystaniem ziarna kakaowca tylko z jednego regionu świata. Do czekolady z Kamerunu już za kilka tygodni dołączy Czekolada Gorzka Wawel z ziarnem kakaowym z Wenezueli. Ta z kolei oparta będzie na ziarnie kakaowca z regionu Sur del Lago w Wenezueli o kwiatowo-owocowej nucie, w której dominuje odmiana Trinitario połączona z Criollo.
Nowa czekolada dostępna jest w limitowanej serii w wybranych sieciach handlowych i sklepach spożywczych, a także w sklepach firmowych Wawel i serwisie slodkiwawel.pl. Rekomendowana cena detaliczna to 8,99 zł za tabliczkę 100 g.
Firma na razie nie informuje o przewidywanym wsparciu marketingowym dla produktu. 

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,