M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Netflix po raz pierwszy ujawnia filmowe top 10

Paweł Piasecki | 20 lipca 2020, 06:00

Listę 10 najbardziej oglądanych filmów wyprodukowanych przez Netfliksa otwiera "Tyler Rake: Ocalenie" ("Extraction") z Chrisem Hemsworthem.

Netflix po raz pierwszy ujawnił takie dane. Pierwszy na liście top 10 jest film akcji "Tyler Rake: Ocalenie" ("Extraction"), produkcja braci Joego i Anthony'ego Russo w reżyserii Sama Hargrave'a z Chrisem Hemsworthem w roli głównej. W ciągu czterech tygodni od premiery 24 kwietnia br. na platformie streamingowej przyciągnął 99 mln widzów. Należy dodać, że za widza Netflix uznał każdego, kto obejrzał choćby dwie minuty filmu.

Cztery najbardziej oglądane oryginalne produkcje Netfliksa to filmy akcji lub thrillery z udziałem wielkich gwiazd. Na drugim miejscu zestawienia znalazł się film "Nie otwieraj oczu" ("Bird Box") z 2018 r. z Sandą Bullock, który obejrzało 89 mln osób. Trzecie miejsce należy do "Śledztwa Spensera" ("Spenser Confidential") z Markiem Wahlbergiem (widownia 85 mln), a czwarte do "6 Underground" z Ryanem Reynoldsem (83 mln). Na szóstym miejscu uplasowała się chyba najgłośniejsza oryginalna produkcja filmowa Netfliksa, czyli "Irlandczyk" w reżyserii Martina Scorsese z Robertem De Niro, Alem Pacino i Joe Pesci (64 mln).

Większość filmów na liście pochodzi z ostatniego roku, co nie dziwi, zważywszy, że od początku 2019 r. na platformie pojawiło się 43,6 mln nowych abonentów (w pierwszym kwartale br. Netflix miał ich łącznie 182 mln).

Netflix w ostatnich latach wyprodukował więcej filmów niż którekolwiek z hollywoodzkich studiów, a grono użytkowników platformy w tym roku wzrosło wydatnie dzięki zamknięciu kin w okresie pandemii COVID-19.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,