M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Travelist o wpływie bonu turystycznego 500+ na plany urlopowe Polaków

Paweł Piasecki | 23 lipca 2020, 06:00

Z badania przeprowadzonego przez serwis w połowie lipca wynika, że na wyjazd wakacyjny będzie sobie mogło pozwolić nawet o 15% więcej rodzin z dziećmi.

Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. może nastąpić spadek liczby podróży na świecie o ok. 60-80%. Na pytanie, czy Polska ma szansę wyłamać się z tych statystyk i czy program 500+ może być realnym wsparciem dla osłabionej branży, 54% respondentów badania klubu travelowego odpowiedziało, że tak – podkreśla Tomasz Piszczako, prezes Travelist.pl.

Z badania przeprowadzonego na próbie ponad 3 tys. gości hotelowych wynika także, że aż jedna czwarta rodziców czeka z planowaniem urlopu na wprowadzenie rządowego programu, a blisko połowa zamierza z niego skorzystać jeszcze w tym sezonie. Najpopularniejszym kierunkiem krajowym jest Bałtyk, nad który wybiera się ponad połowa wszystkich badanych. Ten wynik potwierdzają też dane transakcyjne z travelist.pl.

Travelist.pl od 2014 r. jest częścią grupy Secret Escapes, największego na świecie klubu travelowego działającego w 20 krajach na 3 kontynentach. Zasadą działania klubu jest prezentowanie członkom wyselekcjonowanych ofert najlepszych hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych ze zniżkami, których nie uzyskaliby inną drogą.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , ,