M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Amazon Fresh oferuje darmowe dostawy żywności w Londynie

( red. ) | 29 lipca 2020, 06:00

Mieszkańcy stolicy Wielkiej Brytanii i części hrabstwa Surrey mogą wybierać spośród ok. 10 tys. produktów spożywczych dostarczanych tego samego lub następnego dnia.

Do tej pory usługa była dostępna dla uczestników programu lojalnościowego Amazon Prime za dodatkową opłatą za dostawę – miesięczną lub jednorazową. Walcząc o rynek dostaw jedzenia online, który urósł prawie dwukrotnie podczas pandemii COVID-19, gigant e-commerce zaoferował bezpłatną dostawę w Londynie i ok. 40 lokalizacjach w pobliskim Surrey przy zamówieniach na kwotę powyżej 40 funtów. Dostawa tego samego dnia (do północy) jest możliwa, jeśli zamówienie zostanie złożone przed godziną 21. W katalogu 10 tys. oferowanych artykułów spożywczych są także produkty świeże, chłodzone i mrożone.

Jak mówi Russell Jones, krajowy menedżer Amazon Fresh UK, dostawa artykułów spożywczych to jeden z najszybciej rozwijających się działów w Amazonie. Firma spodziewa się, że będzie to jedna z najbardziej lubianych korzyści z uczestnictwa w programie Prime w Wielkiej Brytanii.

Amazon chce udostępnić darmową dostawę w kilku innych brytyjskich miastach do końca br. Amazon Fresh ruszył w Wielkiej Brytanii w 2016 r. Spółka nigdy nie podała danych dotyczących sprzedaży ani liczby klientów. Nie wiadomo także oficjalnie, ilu członków ma Amazon Prime w tym kraju. Według firmy badawczej Mintel jest ich 15 mln, co potencjalnie daje Amazon Fresh ogromną bazę klientów.

Poważna bitwa o kupujących spodziewana jest we wrześniu, gdy internetowy supermarket Ocado rozpocznie sprzedaż produktów spożywczych Marks & Spencer (dotychczas Waitrose).

(BBC.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,