M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Gabriel Ragy prezesem zarządu Procter & Gamble w Europie Środkowej

Katarzyna Woźniak | 29 lipca 2020, 06:00

Nowy CEO przejął odpowiedzialność za działalność spółki w 10 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech, w krajach bałtyckich i na Ukrainie.

Gabriel Ragy objął stanowisko dyrektora generalnego i prezesa zarządu Procter & Gamble w Europie Środkowej, przejmując odpowiedzialność za działalność spółki w 10 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Chorwacji, Słowenii, na Węgrzech, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie.
Po dołączeniu do P&G w 1998 r. Gabriel Ragy pełnił różne funkcje w obszarze zarządzania sprzedażą i strategii działań rynkowych w lokalnych, regionalnych i globalnych strukturach firmy.
Gabriel Ragy karierę w P&G rozpoczął w USA, obejmując różne stanowiska menedżerskie w strukturze działu sprzedaży firmy. Później odpowiadał także za utworzenie i rozwój oddziałów P&G w Rosji, na Białorusi i w Maroku. Potem przeniósł się do Genewy, gdzie zajmował kluczowe stanowiska w obszarze planowania i wdrażania strategii rynkowych na region Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. W kolejnych latach pełnił funkcję globalnego dyrektora ds. sprzedaży produktów z segmentu pielęgnacji urody i kosmetyków luksusowych. Następnie awansował na wiceprezesa P&G ds. globalnego rozwoju sprzedaży i realizował plany rozwoju firmy w ponad 70 krajach. Przed powołaniem na stanowisko prezesa zarządu P&G w Europie Środkowej pełnił funkcję wiceprezesa ds. strategii i planowania działań rynkowych w Chinach.

Gabriel Ragy zastąpił na stanowisku Geraldine Huse, która szefuje teraz P&G w Kanadzie. David Taylor pozostaje na czele całej korporacji (globalnie).

Czytaj więcej na temat: , , , , , , ,