M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Netflix i HBO rozbijają bank z nominacjami do nagród Emmy

Katarzyna Woźniak | 30 lipca 2020, 06:00

Organizatorzy jeszcze nie zdecydowali, jaki charakter będzie miała wrześniowa gala.

W  Los Angeles ogłoszone zostały nominacje do tegorocznych Primetime Emmy Awards. W ubiegłym roku największe triumfy święcił serial "Gra o Tron" HBO – otrzymał 32 nominacje i 12 statuetek, z czego dwie w najważniejszych kategoriach najlepszy serial dramatyczny i najlepszy aktor drugoplanowy (Peter Dinklage). 
W tym roku najwięcej nominacji i w najważniejszych kategoriach otrzymały tworzone przez HBO seriale „Watchmen” i „Wspaniała pani Maisel”. W sumie HBO w tym roku mogło pochwalić się 107 nominacjami. Najwięcej zdobyły „Watchmen” (26), „Wspaniała pani Maisel” (20), a także „Sukcesja” i „Ozark” (po 18).
Tytuły Netfliksa otrzymały 160 nominacji – w ubiegłym 118. Platformy Apple TV+ oraz Disney+ po raz pierwszy wzięły udział w telewizyjnym plebiscycie. Apple TV otrzymało 18 nominacji, Disney+ 19, a Quibi 10. Szczególną uwagą cieszyły się "The Mandalorian” i "The Morning Show”. Produkcje Amazona zyskały 30 nominacji, a Hulu 26.
Gala rozdania nagród Primetime Emmy ma odbyć się 20 września w Los Angeles. Organizatorzy ze względu na pandemię jeszcze nie zdecydowali, w jakiej formie.

(The Verge)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,