M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

MBank umożliwia zdalne otwieranie kont

Magdalena Soroczyńska | 3 sierpnia 2020, 06:00

Będzie to możliwe dzięki weryfikacji tożsamości za pośrednictwem e-dowodu osobistego oraz aplikacji eDO App.

MBank deklaruje, że jako pierwszy bank w Polsce wprowadził możliwość otwarcia rachunku bez konieczności wizyty w oddziale. Klientowi będzie do tego potrzebny e-dowód, czyli dowód z warstwą elektroniczną, która jest dostępna we wszystkich nowych dowodach osobistych wydawanych od marca 2019 r., jak również aplikacja mobilna eDO APP od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w systemach Android oraz iOS.

– Możliwość zdalnego otwarcia konta firmowego to odpowiedź na potrzeby cyfrowych klientów, którzy z powodu pandemii coraz więcej spraw formalnych chcą załatwiać online. Oprócz dużej wygody tego rozwiązania, gwarantującego oszczędność czasu, jest ono w pełni bezpieczne, bo przesyłane z e-dowodu dane są zabezpieczone przed nieuprawnionym skopiowaniem – mówi Piotr Teodorczyk, dyrektor departamentu klienta firmowego z mBanku.

Zakładanie rachunku firmowego jest kolejną czynnością, którą klienci mBanku mogą zrobić w pełni cyfrowo. Klienci mBanku mają możliwość całkowicie zdalnie otworzyć firmę za pośrednictwem platformy mBanku, na co zdecydowało się już ponad 35 tys. jednoosobowych działalności.
 

Czytaj więcej na temat: , ,