M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Serial audio Empiku będzie zrealizowany w formie filmu

Katarzyna Woźniak | 3 sierpnia 2020, 06:00

Słuchowisko wyemitowane wiosną w Empik Go zostanie przeniesione na ekran.

Jak informowaliśmy w serwisie MMP24 z 8 kwietnia, serial audio "Fucking Bornholm" wyprodukowany specjalnie dla Empiku cieszył się takim zainteresowaniem, że producenci przenoszą go teraz na ekran. 
Serial, w którym zagrali Magdalena Różczka, Michał Czernecki, Leszek Lichota i Olga Kalicka, stał się hitem wiosny. Niebawem dramat obyczajowy, który dotychczas można było odsłuchać w aplikacji Empik Go, będziemy mogli obejrzeć na dużym ekranie.
Anna Kazejak, reżyserka i scenarzystka, znana m.in. z takich filmów jak "Skrzydlate świnie” czy "Obietnica”, a także współautorka polskiego filmu wyprodukowanego dla platformy Netflix ("Erotica"), trzykrotnie ubiegała się o dofinansowanie w ramach priorytetu rozwoju projektów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Choć scenariusz zbierał dobre recenzje, po drodze pojawiały się inne przeciwności. Kiedy na początku 2020 r. scenarzystka otrzymała propozycję stworzenia serialu od Empik Go, Anna Kazejak z Filipem Kasperaszkiem postanowili adaptować scenariusz na wersję audio, w której historia majówki na Bornholmie zostanie przedstawiona za pomocą gry aktorów oraz dźwięku zmontowanego w studio. Brak narratora w formacie audio jest innowacyjnym podejściem.
Po pozytywnym odbiorze serialu audio Anna Kazejak postanowiła po raz trzeci złożyć wniosek o dotację PISF. Wniosek Kazejak został pozytywnie rozpatrzony. Realizacja zdjęć do filmu planowana jest na przełom kwietnia i maja przyszłego roku. Na zdjęcia próbne zostaną zaproszeni aktorzy, którzy odegrali główne role w serialu.
"Fucking Bornholm” zadebiutował w aplikacji Empik Go 30 marca 2020 r. Produkcja już kilka dni po premierze odniosła sukces. Ponad 10 tys. słuchaczy sięgnęło po pierwszy odcinek w pierwszym tygodniu po premierze. Wysoki poziom zainteresowania utrzymuje się wśród użytkowników do dziś – tytuł widnieje na pierwszym miejscu w top 10 najlepiej sprzedających się audiobooków w 2020 r. W sierpniu pojawi się także książka w formacie PoD (print on demand) oraz e-book.


Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,