M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Studia podyplomowe Event Management startują na SGH w Warszawie

Tomasz Wygnański | 3 sierpnia 2020, 06:00

Projekt będzie realizowany we współpracy z praktykami rynku eventowego w Polsce - Pawłem Lewickim i Piotrem Glenem.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie uruchamia od października br. nowy kierunek biznesowy w formie studiów podyplomowych Event Management. Projekt będzie realizowany we współpracy z doświadczonymi praktykami rynku eventowego w Polsce – Pawłem Lewickim oraz Piotrem Glenem (na zdjęciu), którzy są pomysłodawcami studiów. Kierunek ma odpowiadać na potrzeby rynkowe, oparty jest na wiedzy teoretycznej i przede wszystkim praktycznej, a oferta skierowana jest do osób zarówno piastujących stanowiska zarządzające jak i operacyjne, a także dla osób szukających drogi zawodowej - w biznesie korporacyjnym, sektorze MSP, jednostkach samorządowych oraz prowadzących lub planujących uruchomić własny biznes. 

Studia mają za zadanie pokazać event management jako kluczowy element strategii firmy lub organizacji. W przypadku biznesu kierunek da praktyczne narzędzia do wykorzystania i wspierania celów sprzedażowych i wizerunkowych. Słuchacze studiów nabędą umiejętności zarządzania budżetem promocyjno-marketingowym. Ponadto zdobędą praktyczną wiedzę w zakresie planowania i realizacji współpracy z partnerami biznesowymi, mediami oraz agencjami marketingowo-eventowymi. Dodatkowym atutem studiów jest wykształcenie profesjonalnej kadry menadżerskiej w zakresie przygotowania i organizacji eventów o różnym charakterze oraz przekazanie praktycznych umiejętności profesjonalnego planowania, realizacji i rozliczania projektów oraz współpracy z partnerami oraz agencjami.

Jak deklarują autorzy projektu, celem studiów jest przekazanie skutecznej wiedzy umożliwiającej firmom zdobycie przewagi konkurencyjnej, a pracownikom znalezienia drogi zawodowej lub uzyskania awansu. Podkreślają, że zakres merytoryczny studiów jest odpowiedzią na aktualną sytuację i obejmuje także zagadnienia związane z zarządzaniem oraz prowadzeniem biznesu w sytuacjach kryzysowych, a program w pełni dostosowany jest do możliwości prowadzenia zajęć zarówno w systemie on-line, jak i stacjonarnym.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,